Portal Medycyna Grabieniec, Łódź, Grabieniec 13
Twoja wyszukiwarka

Jesteś 9254613
odwiedzającym

czwartek 18 września 2014

PORADNIK MEDYCZNY > Inne > Leki

Plastry Vita-slim - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Vita slim plastry wyszczuplające są łatwe w użyciu. Jest to specjalna kuracja wyszczuplająca, przeciwdziałają efektowi jo-jo. Jest to 100% naturalny i bezpieczny sposób odchudzania. Nasączone są wyciągami z ziół, dlatego nie powodują skutków ubocznych.


     
     PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy plastry vitaslim można stosować jednocześnie z plastrami antykoncepcyjnymi evra 22.02.2007 r.

Według informacji od producenta nie ma żadnych interakcji pomiędzy antykoncepcją hormonalną a plastrami vita-slim. Wobec tego można oba środki w postaci plastrów używać jednoczasowo, przyklejając je w dwa różne miejsca.

Czy plastry VITASLIM można zastosować dla 9-letniego dziecka, które waży 50 kg. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ich u dzieci? 23.08.2006 r.
     
     Producent nie zaleca tych plastrów dla dzieci, ponieważ zawierają dużo czynnych biologicznie składników, których działanie nie było badane pod kątem dzieci.
     Jeśli dziecko jest otyłe, powinna Pani zwrócić się z tym problemem do swojego lekarza pediatry, który ma możliwość skierowania takiego dziecka do poradni specjalistycznej.
     
     Czy plastry Vita Slim można stosować razem z innymi środkami wspomagającymi odchudzanie np. z octem jabłkowym zawartymw preparacie Cidrex? 08.08.2006 r.
     
     Tak, plastry Vita slim można łączyć z innymi preparatami na odchudzanie. Przy czym łącząc plastry Vita slim z Cidrexem zawierającym ocet jabłkowy i ekstrakty z alg morskich dubluje Pani dawkę jodu, która ma oddziaływać termogenicznie na organizm, ponieważ w obu tych preparatach znajdują się wymienione wcześniej ekstrakty z alg morskich. dlatego proponowałabym łączyć plastry Vita slim z preparatami, które jodu nie zawierają.
     
     Najlepsze zestawienia podaję poniżej:
     
     Dla osób z nadwagą, którym trudno jest zrezygnować ze słodyczy oraz tuczących potraw mącznych: Olimp GTF chrom i Vita-slim
     Dla osób z nadwagą, którym trudno jest zrezygnować ze słodyczy oraz tuczących, tłustych potraw: Olimp Chitosan i Vita-slim
     Dla osób z nadwagą, którym trudno jest zrezygnować ze słodyczy oraz tuczących, tłustych i mącznych potraw: Olimp GTF chrom, Olimp Chitosan i Vita-slim.
     
     Czy z plastrem Vita slim można pływać w wodzie i czy się wówczas nie odklei 13.07.2006 r.
     
     Jeśli planuje Pani dłuższe pływanie w wodzie, to lepiej jest plastra w tym
     dniu nie naklejać, ponieważ dłuższy kontakt z wodą może osłabić klej i
     spowodować, że plaster nie będzie dokładnie przylegać do skóry, a co za tym
     idzie jego działanie będzie słabsze. Producent tego preparatu podaje, że
     można użyć zwykłego przylepca do jego ponownego przyklejenia. Ale decyzja w tym względzie należy do Pani.
     
     Czy można przyklejać plastry Vita-slim gdziekolwiek, np. na brzuch, pośladek itp. ?
     
     Najlepsze miejsca do naklejania plastrów to:
     - górna, zewnętrzna część ramienia,
     - wewnętrzna strona ramienia ok. 3-5 cm poniżej linii ramion
     - kark lub wysoko na plecach (nie wolno naklejać plastra na kręgosłupie).
     Ale oczywiście można naklejać plaster w każdym miejscu (np. brzuch, pośladek, okolica lędźwiowa), jeśli tylko nie jest zbytnio owłosione, bo włosy utrudniają dobre przyklejenie plastra i właściwe uwalnianie substancji czynnych. Nie poleca się tylko piersi, ponieważ na piersiach kobiecych nie nakleja się żadnych plastrów.
     
     
     Czy można stosować plastry VITA SLIM po przebytym 5 lat temu zawale
     serca.

     
     Stan po zawale przebytym 5 lat temu nie jest przeciwwskazaniem do plastrów Vita-slim. Nie zaleca się natomiast tych plastrów kobietom ciężarnym, karmiącym piersią oraz osobom wrażliwym na jod oraz z nadczynnością tarczycy.
     
     Czy można stosować plastry Vita-slim przy nadciśnieniu tętniczym, po usunięciu tarczycy i po usunięciu pęcherzyka żóciowego?
     
     Plastry Vita-slim zawierają w swoim składzie między innymi ekstrakt morszczynu tj. morskiego glona, który bogaty jest w jod. Dlatego producent podaje w przeciwwskazaniach do stosowania plastrów m.in. choroby tarczycy ponieważ jod bierze udział w syntezie hormonów tego gruczołu. Stąd, jeśli osoba, która rozważa stosowania plastrów Vita-slim, jest po operacji usunięcia tarczycy, powinna zwrócić się z tym zapytaniem do swojego lekarza endokrynologa, który będzie mógł odpowiedzieć czy wchłaniający się jod z plastrów nie zaburzy w jakiś sposób aktualnego stanu hormonalnego organizmu.
     Natomiast nadciśnienie tętnicze i stan po uunięciu pęcherzyka żółciowego nie są przeciwwskazaniem do plastrów Vita-slim.
     
     OPINIE INTERNAUTÓW NA TEMAT PLASTRÓW VITA-SLIM
     ewaks - "Te plastry są rewelacyjne !!!! Nie spodziewałam się, że pohamują moją skłonność do słodyczy, a jednocześnie nie dają żadnych objawów ubocznych! Tak więc zakupiłam jeszcze 3 opakowania.
     
     Czy wraz z plastrami Vita-slim można stosować kapsułki Olimp Therm Line II? Czy nie zawierają podobnych składników, przez co mogą wywoływać jakieś skutki uboczne lub reagować ze sobą?
     
     zarówno w Olimp Thermo Line II, jak i w plastrach Vita-slim znajduje się kofeina i l-karnityna. Dlatego nie polecam łączenia obu tych preparatów razem, ponieważ spowoduje to zwiększenie dawki tych składników i może wywołać efekty uboczne - dotyczy to szczególnie kofeiny.
     
     Czy przy plastrach Vita-slim trzeba stosować jakąś specjalną dietę czy wystarczy po prostu ograniczyć jedzenie ?
     
     Plastry Vita-Slim są naturalym preparatem działającym w oparciu o wyciągi roślinne wzbogacone dodatkiem jodu, karnityny, kofeiny. Dlatego też ich działanie jest widoczne bez konieczności stosowania drakońskich diet oraz bez stosowania specjalnych programów żywieniowych. Jednak aby wzmocnić lub przyspieszyć ich działanie warto ograniczyć spozywanie posiłków po godzinie 21.00 oraz zmniejszyć liczbę przyjmowanych cukrów (np. słodyczy).
     
     Choruję na tarczycę, ale lekarz stwierdził po badaniach, że mam tarczycę, która tylko rośnie i że nie mam ani nadczynności ani niedoczynności tarczycy. Czy ja mogę te plastry używać. Dodam, że również choruję na nadciśnienie i na hipoglikemię.
     
      Plastry Vita-slim zawierają w swoim składzie między innymi ekstrakt morszczynu tj. morskiego glona, który bogaty jest w jod. Dlatego producent podaje w przeciwwskazaniach do stosowania plastrów m.in. choroby tarczycy ponieważ jod bierze udział w syntezie hormonów tego gruczołu. Uważam, że powinna Pani zwrócić się z tym zapytaniem dla swojego lekarza, który Panią badał i który będzie mógł odpowiedzieć czy wchłaniający się jod z plastrów nie zaburzy w jakiś sposób czynności Pani tarczycy.
      Być może ma Pani tzw. wole obojętne czyli powiększony gruczoł tarczowy, który jest następstwem niedoboru lub braku jodu w diecie. Wolu obojętnemu nie towarzyszą jakichkolwiek objawy kliniczne lub zmiany laboratoryjne, które świadczyłyby o zaburzeniu funkcji tarczycy, natomiast rozrastając się, może dawać dolegliwości wynikające z ucisku na tchawicę lub przełyk - najczęściej jest to uczucie trudności w oddychaniu lub w przełykaniu. Wole możemy łatwo zauważyć, ponieważ patrząc na pacjenta z przodu i boku widać uwypuklający się mniejszy lub większy guz u podstawy szyi zniekształcający jej zarysy.
      Przyczyną wola jest długotrwały niedobór jodu, który ogranicza syntezę hormonów tarczycy, co pobudza przysadkę do zwiększonego, wyrównawczego wydzielania TSH, a nadmiar TSH stymuluje powiększanie tarczycy. Wole pojawia się u osób zamieszkujących tereny, których gleba jest uboga w jod (w Polsce są to obszary podgórskie oraz na wschodzie kraju) i jest nazywane wówczas wolem endemicznym. Leczenie wola obojętnego uzależnione jest od przyczyny, która je wywołuje i którą rozpoznaje lekarz. Jedną z metod jest substytucja preparatem jodu. Ale o tym, czy można by potraktować jod z plastrów jako zamiennik preparatu jodowego powinien zadecydować Pani lekarz.
     Nadciśnienie i hipoglikemia nie są przeciwwskazaniem do plastrów Vita-slim.
     
     
     Czy stosując plastry Vita-slim mogę chodzić do solarium. Czy sa jakies przeszkody co do chodzenia na solarium i czy mogę się opalać bez obaw?
     
     Plastry Vita-slim nasączone są ekstraktami wielu ziół, ale żaden z nich nie stanowi przeciwwskazania do opalania.
     Natomiast nie należy opalać się z plastrem przyklejonym na skórę, ponieważ ciepło (solrium lub słońca) może podziałać niekorzystnie na samą strukturę plastra, dlatego planując opalanie nie należy tego dnia przyklejać plastra na skórę.
     
     
     Czy występują jakieś przeciwwskazania do plastrów Vita-slim?
     
     Przeciwwskazaniami do stosowania plastrów Vita-slim są: ciąża, okres
     karmienia piersią, nadczynność tarczycy, nadwrażliwość na jod, uczulenie na substancję klejącą plastra.
     
     
     Czy po użyciu plastrów Vita-slim może zwiększyć się skórka pomarańczowa lub wystąpić rozstępy?
     
     Nic nie wiadomo o tym, żeby po stosowaniu plastrów Vita-slim nasilała się skórka pomarańczowa czy występowały rozstępy.
     
     
     Jeśli kuracja plastrami Vita-s lim jest przewidywana na 28 dni, to przeciętnie ile traci się kilogramów ciężaru ciała?
     
      Według informacji producenta reakcja organizmu na działanie ziół zawartych w plastrach jest uzależniona od indywidualnej wrażliwości na te zioła.
     Średnio w ciągu 28 dni stosowania plastrów można uzyskać redukcję ciężaru ciała od 4 do 7 kg, ale są osoby u których konieczne być może wydłużenie czasu stosowania tych plastrów do 56 dni i jest to (jak już wspomniałam) uwarunkowane osobniczo.
     dlatego może Pani schudnąć w ciągu 28 dni od 4 do 7 kg, ale jeśli jest Pani w grupie osób mniej podatnych na działanie ziół z Vita-slim będzie Pani potrzebować dwukrotnie więcej czasu, aby uzyskać wspomniany już efekt.
     
     
     Czy używanie plastrów ma jakiś wpływ na tabletki antykoncepcyjne?
     
     Według informacji od producenta nie ma żadnych interakcji pomiędzy doustną
     antykoncepcją a plastrami vita-slim.
     Wobec tego można oba środki używać jednoczasowo.
     
     Nie mogę pić kawy ponieważ jestem wrażliwa na kofeinę. Bardzo źle się czuję po jej spożyciu, obniża mi się gwałtownie ciśnienie. Widzę, że w składzie plastrów znajduje się kofeina.Mam pytanie czy ta kofeina z plastra wchłaniana przez skórę podziała na mnie tak samo niekorzystnie jak ta spożywana w kawie?
     
      W plastrach Vita-slim zawarta jest "kofeina kosmetyczna", którą ma znacznie większą tolernację w organizmie. Niemniej jednak, jeśli u Pani występuje ostra forma wrażliwości na kofeinę trzeba przestrzegać aby liczba naklejanych plastrów była dokładnie 1 na dobę. Poza tym w plastrach Vita Slim zawarte są składniki, które raczej mają tendencję do podnoszenia ciśnienia, więc nie powinna Pani mieć po ich stosowaniu żadnych przykrych objawów.
     
     
     Czy plastry vita slim można stosować przy zespole jelita drażliwego i z niewielkimi problemami zołądkowymi?
     
      Plastry vita-slim można bez problemu stosować przy zespole jelita drażliwego, ponieważ nie wpływają w żaden ujemny sposób na jelita i na żołądek.
     
     
ZOBACZ! Ofertę naszego sklepu !


lek. med. Ewa Pakuła